null

Wydarzenia kulturalne w Dzielnicy Włochy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
logo 70-lecia

Zapraszamy na wydarzenia kulturalne w Dzielnicy Włochy.

  • Teatr pod chmurką - Sztuka Ciała w Dzielnicy Włochy

Zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami, do włochowskich parków w okolicach placów zabaw, na cykl przedstawień bazujących na teatrze ruchu i formach interdyscyplinarnych.

26 czerwca, godz. 11.00, Park Marka Kotańskiego, "Pięciu Nieudanych" 
- to lekka i poetycka opowieść o tym, że można być "nieidealnym" i żyć szczęśliwie. Bohaterami jest pięć wyimaginowanych postaci, które wiodą spokojny żywot dopóki nie zakłóci go pojawienie się Idealnego. Historia pokazuje w jaki sposób, pomimo naszych niedoskonałości, możemy poczuć się wartościowi a przy tym autentyczni. Przedstawienie ma wielki potencjał interaktywny - postacie wzbudzają sympatię widzów, którzy odruchowo chcą nawiązać kontakt z bohaterami. Po spektaklu postacie bawią się chwilę z dziećmi w berka czy "Stary niedźwiedź mocno śpi".

10 lipca, godz. 11.00,  Park ze Stawami Cietrzewia, "Ważne sprawy"
- bohaterami jest czwórka rodzeństwa, która została w domu bez nadzoru rodziców. Sytuacja ta jest początkiem wielu przygód, które rozgrywają się na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej wyobraźni. Przedstawienie w swoim wyrazie jest radosne, inspirowane rosyjską klaunadą, w której nacisk kładzie się na zbudowanie komicznych charakterów oraz prostych, konfliktowych sytuacji rozwiązywanych w twórczy, nieoczekiwany sposób.

24 lipca, godz. 11.00, Park Marka Kotańskiego, "Księga życia"
- historia o przemianach następujących w przyrodzie oraz o naszym z nią połączeniu. Głównym rekwizytem jest tytułowa wielka księga – ręcznie wyszywana, której każda karta prezentuje inną porę roku. W spektaklu używamy śpiewu, gry na instrumentach, tańca oraz narracji jako środków wyrazu. Pojawiają się także momenty odwołujące do sensorycznych doznań widzów, wynikających ze spotkania z naturą. Spektakl poprzedzą krótkie warsztaty, podczas których dzieci będą uczyć się fragmentów piosenek użytych w spektaklu, wykonają mini etiudy ruchowe i obejrzą z bliska Księgę Życia, zawierającą sekrety np. w postaci ukrytych nasion.

7 sierpnia, godz. 15.00, Park ze Stawami Cietrzewia, "Rozchmurz się!"
- a co by było gdyby chmury spłynęły na ziemię i można je było poprosić o wybraną pogodę? Dwie aktorki w kostiumach wystylizowanych jakby zostały utkane z obłoków, dzięki zabawnym choreografiom, gestom oraz używając rekwizytów zachęcą widzów do wspólnych zabaw teatralnych. Widzowie, dzięki udostępnionej, obrazkowej "instrukcji obsługi", będą mogli poprosić performerów m.in. o deszcz, śnieg, burzę, słońce, wiatr, stając się tym samym aktorami w zaaranżowanym dla nich mini-spektaklu.

Plakat wydarzenia

 

  • A MY CZYTAMY - teatr na kółkach"

Na świeżym powietrzu zaoferujemy całym rodzinom różnego rodzaju interaktywne działania. Poprzez czytanie książek promujemy wśród najmłodszych kontakt z „żywą książką”. Towarzyszące czytaniu warsztaty plastyczne to sposób na twórczą zabawę integrującą dzieci. Przedstawienia i animacje aktorskie zaspokoją potrzebę kontaktu dzieci z teatrem. A to wszystko pod opieką doświadczonych aktorów i animatorów, którzy  wkładają całe serce w edukację dzieci przez zabawę.

Spotkajmy się przy placach zabaw w godzinach 15.00-17.00.

29.05 Park Kombatantów
05.06 Park im. Marka Kotańskiego
19.06 Ogrody Kosmosu
03.07 Park im. Marka Kotańskiego
17.07 Park Kombatantów
31.07 Park im. Marka Kotańskiego
14.08 Stawy Cietrzewia
28.08 Ogrody Kosmosu
04.09 Stawy Cietrzewia
18.09 Park im. Marka Kotańskiego

Plakat wydarzenia

 

  • Kino letnie we Włochach

Zapraszamy na wakacyjny cykl filmowy pt. „Kino letnie we Włochach” realizowany w ramach budżetu obywatelskiego 2021.

Projekt przewiduje 16 pokazów filmowych: 8 w Parku Marka Kotańskiego i 8 na boisku Szkoły Podstawowej nr 94 (przy Stawach Cietrzewia).
Start projekcji w lipcu - godz. 21:45, w sierpniu – godz. 21:15

Park im. Marka Kotańskiego, ul. 1 Sierpnia - PIĄTKI
02.07.2021 - "Na noże"
09.07.2021 - "Greenland"
16.07.2021 - "Judy"
23.07.2021 - "Aquaman"
30.07.2021 - "Faworyta"
06.08.2021 - "Parasite"
13.08.2021 - "Wiek Adaline"
20.08.2021 - "Jutro będziemy szczęśliwi"

Boisko SP nr 94, ul. Cietrzewia 22A - SOBOTY
03.07.2021 - "Droga powrotna"
10.07.2021 - "Kłamstewko"
17.07.2021 - "41 dni nadziei"
24.07.2021 - "W deszczowy dzień w Nowym Jorku"
31.07.2021 - "Tajemniczy ogród"
07.08.2021 - "Joker"
14.08.2021 - "Cudowny chłopak"
21.08.2021 - "Mój piękny syn"

Plakat wydarzenia

 

  • X Jubileuszowy Letni Gościniec Artystyczny we Włochach

• 18 lipca
Dos Gringos (śpiew, akordeon, gitara) - artyści wykonują muzykę inspirowaną tradycjami muzycznymi wywodzącymi się z gorącego Meksyku oraz krajów Ameryki Południowej. Ich muzyka posiada typowo taneczny charakter.

• 25 lipca
Early Jazz (gitary, kontrabas)- repertuar zespołu łączy tradycje wykonawcze gitary klasycznej i akustycznej od historycznych form improwizacyjnych renesansu i baroku, aż do współczesnej improwizacji jazzowej. Co ciekawe - w praktyce wykonawczej tych epok improwizacja była czynnikiem nieodzownym, wręcz formotwórczym.

• 1 sierpnia
Horiłka (skrzypce, śpiew, akordeon) - artyści zabiorą słuchaczy w świat kultury górali z okolic Beskidu Niskiego. Dominować będzie muzyka łemkowska powstała na styku kultury polskiej i ukraińskiej.

• 8 sierpnia
iesta Trio (śpiew, gitara, instrumenty perkusyjne) - gorący, pełen emocji koncert z muzyką z całego etnicznego świata. W podróż "uchem po mapie" ciepłych krajów zabiorą Was artyści tworzący projekt. W repertuarze zespołu znajdują się min. powszechnie znane i lubiane standardy z Brazylii, Kuby, Hiszpanii, Portugalii, Wysp Zielonego Przylądka oraz autorskie kompozycje w których można usłyszeć także wpływy jazzu i polskiego folku. Zaskakujące połączenia różnych odmian muzyki etnicznej prezentują zupełnie nowe autorskie aranżacje. Różnorodność stylistyk muzycznych zapewnia niepowtarzalną atmosferę dzięki której koncert "Siesta Trio" na długo zostaje w pamięci słuchaczy.

• 15 sierpnia
Bum Bum OrcheStar (klarnet, trąbka, tuba, tapan, akordeon, sakshorn tenorowy) - wykonuje utwory, które są połączeniem muzyki bałkańskiej, klezmerskiej oraz polskiej. To wpływy tych trzech muzycznych światów sprawiają, że zespół na scenie potrafi zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną melodią, by na koniec zmusić publikę do poruszania ciałem w rytm muzyki.

•22 sierpnia
Katarzyna Laskowska - sopran, Robert Szpręgiel - baryton z towarzyszeniem pianisty - usłyszymy doskonałą i utytułowaną parę wokalistów, którzy wraz z towarzyszącym im pianistą wykonają pełne pięknych melodii - arie operetkowe i piosenki musicalowe największych twórców muzyki wokalno-instrumentalnej.

• 29 sierpnia
Moribaya (śpiew/balafony diatoniczne, balafony pentatoniczne/kora/ngoni, djembe/cajon/calabash/talerze) - grupa o międzynarodowym składzie (Polska, Burkina Faso, Australia) znana z niesamowicie energetycznych występów na żywo. Żywiołowa, transowa muzyka bębnów, piękne dźwięki tradycyjnych instrumentów afrykańskich oraz ekspresyjny taniec afrykański tworzą z każdego koncertu pełną wrażeń i emocji podróż do źródeł rytmu. Barwne stroje, oryginalne instrumenty i niesamowita energia artystów gwarantują niezapomniany show, w którym transowe rytmy przeplatane są lirycznymi melodiami.

Plakat wydarzenia

 

  • Szanty we Włochach – III edycja

Zapraszamy w środy o godz. 19.30 do Parku Marka Kotańskiego (w razie niepogody do Okęckiej Sali Widowiskowej) na warsztaty muzyczne m.in. z nauki śpiewania, emisji głosu, ćwiczeń scenicznych, gry na instrumentach klasycznych oraz instrumentach perkusyjnych pod kierunkiem muzyków na co dzień grających w zespole szantowym Zejman&Garkumpel.

Spotkania przeznaczone dla wszystkich chętnych, w tym również dla osób z niepełnosprawnościami, które podzielają zainteresowania wokalno-muzyczne.

Zapisy na warsztaty: szanty@sztukaipasja.pl

Projektu pt. „Szanty we Włochach – III edycja” realizowany jest przez Fundację Sztuka i Pasja, a współfinansuje Urząd Dzielnicy Włochy w ramach konkursu dotacyjnego dla organizacji pozarządowych.

Plakat wydarzenia

 

  • Potańcówka międzypokoleniowa - roztańczone Włochy

Zapraszamy 11.09.2021 r. w godz. 17.00-20.00 do Parku Kombatantów na międzypokoleniową potańcówkę. W czasie imprezy, która będzie okazją do integracji społeczności lokalnej, DJ Wika zaprezentuje muzykę dla seniorów z lat 60 i 70, jak i zupełnie współczesną dla ludzi młodych, młodzieży a nawet dzieci.

Plakat wydarzenia

 

Odbyło się:

  • Wystawa „Dawne Miasto Ogród Włochy na fotografii”

Wystawa składa się z 28 plansz umieszczonych na ogrodzeniach posesji na:
ul. ks. J. Chrościckiego (pomiędzy nr 1-35)
ul. Popularnej (nr 4/6, pomiędzy nr 21-43 i nr 46)

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1082063275652437

Partnerami wystawy są Multimedialne Archiwum Miasta Ogrodu Włochy oraz Biblioteka Publiczna Dzielnicy Włochy.
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Urzędu Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.
Wystawa dostępna od 24 czerwca do 25 lipca 2021 r.

Plakat wydarzenia

  • Spacer z przewodnikiem śladami dawnego Miasta Ogrodu Włochy

Z okazji zakończenia wystawy "Dawne Miasto Ogród Włochy na fotografii - galeria uliczna" w sobotę 24.07.2021 r. odbędzie się spacer z przewodnikiem p. Adamem Tyszkiewiczem śladami historii naszej dzielnicy. Wycieczka odbędzie się trasą wzdłuż wystawy plenerowej na ul. Popularnej i ks. Chrościckiego. Zbiórka o godz. 11:00 pod kościołem na ul. Popularnej 46. 

Plakat wydarzenia