Wydarzenie

null

Bajkowe Włochy - edycja 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie
02.07.2022 11:00 - 27.08.2022 12:30
Park Kombatantów, Park ze stawami Cietrzewia, Park im. M. Kotańskiego

W wybrane soboty lipca i sierpnia o godz. 11.00 zapraszamy do włochowskich parków na place zabaw, gdzie zaprezentujemy najmłodszym 5 przedstawień. Spektakle oprócz wartości artystycznych posiadają duży walor społeczny i wychowawczy. Pełne humoru, bogatego świata narracji, rozbudowanych postaci i mądrych historii przyczynią się do rozwoju wyobraźni, poczucia empatii, estetyki i tolerancji. Proponowane teatrzyki będą doskonałym uzupełnieniem letnich wydarzeń kulturalnych i okazją do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

2 lipca, Park Kombatantów - SŁOWIK - bajka na podstawie baśni Andersena opowiada historię, która wydarzyła się bardzo dawno temu w Chinach na dworze cesarza. Od dawna rybacy, którzy pracowali nieopodal grodu cesarskiego, mogli cieszyć się pięknym śpiewem słowika, który w nim zamieszkiwał. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, ze sam cesarz nie miał pojęcia o tym pięknym ptaku, którego posiadał w ogrodzie. Dopiero z książki, napisanej przez samego cesarza Japonii, dowiedział się o tym fakcie. Początkowo odebrał to z pewnym niedowierzaniem, ale kazał sprawdzić to swojemu marszałkowi. Okazało się, że słowik naprawdę istnieje. Jednak niedługo po tym został przegnany z carskiego ogrodu, gdyż cesarz otrzymał w darze mechanicznego ptaka. Od tej chwili ten mechaniczny słowik umilał życie władcy Chin. Gdy cesarz ciężko zachorował a sztuczny ptak odmówił posłuszeństwa pomocny okazał się prawdziwy Słowik. Bajka zwraca uwagę na piękno natury, przyrody.

9 lipca, Park Marka Kotańskiego - BABA DŻAGA - to współczesna historia autorstwa Marcina Pałasza, oparta na bajce „Jaś i Małgosia” Braci Grimm. Wędrując przez las, rodzeństwo Jaś i Gosia trafiają do domku Baby Jagi. Zostają złapani przez starą Wiedźmę. Dzieci boją się, że kobieta nie ma wcale w stosunku do nich dobrych zamiarów. Baba Jaga nie lubi ludzi, bo uważa, że ludzie nie lubią jej. Dzieci namawiają staruszkę, żeby się zmieniła, przekonują ją, że jest wyjątkowa. Baba Jaga próbuje swoich sił jako malarka, modelka, piosenkarka. W końcu znajdują dla Baby Jagi zajęcie. Będzie rapowała. Uczą ją tańczyć, wymyślają piosenkę i pseudonim artystyczny – Baba Dżaga. Bajka napisana współczesnym językiem, pełna humoru jest bardzo popularna wśród dzieci. Historia ta uczy młodych widzów, żeby w każdym człowieku dostrzegać dobre i piękne rzeczy. Każdy zasługuje na szanse i odnalezienie swojej drogi w życiu. Spektakl stworzony w interaktywnej formie. Dzieci na koniec przedstawienia uczą się tańczyć z Babą Dżagą.

16 lipca, Park ze Stawami Cietrzewia - WYPRAWA NA CZYSTĄ PLANETĘ -  bajka skłaniająca młodych widzów do zamyślenia na temat funkcjonowania przyrody i jej potrzeb. Ukazująca, jak niewiele trzeba, aby otaczający nas świat stał się piękniejszy. Za kilka naszych zmian w postępowaniu, przyroda odda nam jeszcze więcej dobrego. Ukażemy dzieciom, że wspólne działanie mogą nie tylko przyspieszyć pracę, ale również przynieść zwielokrotnioną korzyść dla środowiska.

20 sierpnia, Park Marka Kotańskiego - PRAWDZIWY PRZYJACIEL - spektakl na podstawie baśni O. Wilde'a to prosta historia, która porusza ważny temat, jakim jest przyjaźń i relacja z drugim człowiekiem. Widzowie poznają opowiadanie o poczciwym Janku oraz o młynarzu Hugonie. Młody Janek ma dobre serce. Dzieli się ze swoim przyjacielem Hugonem wszystkim, co posiada. Młynarz korzysta ze szczodrości chłopca, a przy okazji wykorzystuje jego dobroć do własnych celów. Jest to pouczająca przypowieść, która mówi o przyjaźni i o dobroci. Aktorzy w spektaklu nie tylko opowiadają tę piękną historię, ale również rozmawiają z dziećmi o pojęciu prawdziwej przyjaźni. Oprócz refleksji i wzruszeń, spektakl niesie ze sobą humor i uśmiech.

27 sierpnia, Park ze Stawami Cietrzewia  - CZERWONY KAPTUREK - bajka na podstawie sztuki J. Szwarca. Czerwony Kapturek, chcąc odwiedzić Babcię, musi przejść przez las, gdzie niepodzielnie panuje i już czyha na nią zły Wilk. Dziewczynkę próbują chronić zaprzyjaźnione Ptaki oraz Zając. Lis, który pragnie przejąć władzę w lesie, perfidnymi intrygami niszczy solidarność przyjaciół. Jedynie tchórzliwy z natury Zając ma odwagę jej się przeciwstawić. Niestety, wpada w pułapkę zastawioną na Wilka. Czerwony Kapturek szczęśliwie unika niebezpieczeństw i dociera do babcinej chatki. Nie wie, że Wilk przybył tu pierwszy, połknął Babcię, a teraz chce pożreć również jej wnuczkę. Jest to historia pełna humoru i mądrości, ciepła i wzruszenia. Niesie przesłanie o sile przyjaźni i o odwadze w przeciwstawianiu się złu i niepowodzeniom.

Realizacja Teatr Baza
Projekt finansuje Dzielnica Włochy

Bajkowe Włochy teatrzyki dla dzieci
 

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.