null

Konsultacje społeczne dla inwestycji kolejowych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Centralny Port Komunikacyjny

Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) dla Projektu nr 00100010 „Budowa linii kolejowej nr 85 na odc. Warszawa Zachodnia – CPK – Łódź Niciarniana, bez odcinka w obrębie Węzła kolejowego CPK” realizowanego na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Centralny Port Komunikacyjny i konsorcjum firm (z IDOM na czele) realizujących Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla linii dużych prędkości pomiędzy Warszawą i Łodzią (przez CPK) rozpoczął konsultacje społeczne dotyczące wariantów linii dużych prędkości.

Na stronie CPK umieszczony został link do materiałów, które będą poddawane ocenie opinii społecznej. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami.

Na terenie Warszawy mamy do czynienia z jednym zasadniczym korytarzem (drobne zróżnicowanie ma miejsce na terenie Odolan w rejonie Potrzebnej i Gniewkowskiej), którego przebieg ma charakter tunelowy (dotyczy to wszystkich czterech wariantów).

Wraz z głównym przebiegiem linii KDP od Warszawy Zachodniej w kierunku granicy miasta we wszystkich wariantach zarysowano podziemną łącznicę pomiędzy stacją Warszawa Główna Towarowa a stacją Warszawa Al. Jerozolimskie i linią radomską, przechodzącą pod linią KDP na poziomie -3.

Szczegółowe informacje oraz materiały projektowe znajdują się na stronie internetowej: https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/konsultacje-spoleczne-dla-inwestycji-kolejowych

 

 

 

Załączniki: