Spacer z przewodnikiem śladami dawnego Miasta Ogrodu Włochy

Spacer z przewodnikiem śladami dawnego Miasta Ogrodu Włochy

Z okazji zakończenia wystawy "Dawne Miasto Ogród Włochy na fotografii - galeria uliczna" w sobotę 24.07.2021 r. odbędzie się spacer z przewodnikiem p. Adamem Tyszkiewiczem śladami historii naszej dzielnicy. Wycieczka odbędzie się trasą wzdłuż wystawy plenerowej na ul. Popularnej i ks. Chrościckiego. Zbiórka o godz. 11:00 pod kościołem na ul. Popularnej 46.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy.

O wystawie
Wystawa "Dawne Miasto Ogród Włochy na fotografii" składa się z 28 plansz umieszczonych na ogrodzeniach posesji na:
ul. ks. J. Chrościckiego (pomiędzy nr 1-35)
ul. Popularnej (nr 4/6, pomiędzy nr 21-43 i nr 46)
Dzięki zdjęciom i dokumentom z archiwów domowych mieszkańców Włoch, a także materiałom, które ukazywały się w prasie włochowskiej lat 20. i 30. XX wieku, możemy zobaczyć Włochy w ich pierwotnym kształcie i spotkać włochowian – ludzi pełnych nadziei i pasji – oraz imponujące rezultaty ich działania. Przygotowując wystawę, organizatorzy zwrócili szczególną uwagę na tworzące się w przedwojennych Włochach więzi społeczne i umiejętność sąsiedzkiego bycia razem: wspólnej zabawy i udzielanego sobie nawzajem wsparcia; na wartość współodpowiedzialności za małą ojczyznę.

Link do wydarzenia na Facebooku: Wystawa "Dawne Miasto Ogród Włochy na fotografii - galeria uliczna" i wycieczka z przewodnikiem

Partnerami wystawy są Multimedialne Archiwum Miasta Ogrodu Włochy oraz Biblioteka Publiczna Dzielnicy Włochy.
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Urzędu Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.

Serdecznie zapraszamy!