null

Jaka organizacja ruchu na ulicach Starych Włoch?

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Chcemy poprawić bezpieczeństwo na Starych Włochach. Dlatego opracowaliśmy projekt ruchu jednokierunkowego dla obrębu ulic Popularna – Bolesława Chrobrego – Kleszczowa – Krańcowa. Teraz zależy nam na przybliżeniu szczegółów projektu i poznaniu Waszych opinii.

Głównym celem projektu, który konsultujemy, jest usprawnienie komunikacji w rejonie ulic: Popularna, Chrobrego, Kleszczowa, Krańcowa. Najważniejszymi kwestiami były dla nas: poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu i mieszkańców okolicznych budynków oraz ułatwienie dojazdu karetkom, policji, straży miejskiej i straży pożarnej.

Obecnie ulice na tym obszarze zastawione są samochodami parkującymi po obu stronach drogi, zwłaszcza przy wylotach do ulic głównych (powiatowych): Popularnej, Kleszczowej i Bolesława Chrobrego. Utrudniają tym samym lub zupełnie uniemożliwiają wjazd czy wyjazd ze strefy. Auta zaparkowane na chodnikach nie pozostawiają pieszym przepisowej szerokości (1,5 m). To duże utrudnienie również dla osób z wózkami dziecięcymi czy osób z niepełnosprawnościami. Nie mając innego wyjścia, często są zmuszeni do korzystania z jezdni.

W konsultacjach możesz przyjść na spotkania na żywo
lub zadać ekspertowi pytanie przez naszą stronę.

Materiały i projekt organizacji ruchu dostępne na stronie konsulatacje.um.warszawa.pl

Konsultacje trwają do 29.05.2024r.

Załączniki: