Wydarzenie

null

Jazz znad Sekwany - koncert

Drukuj otwiera się w nowej karcie
22.01.2022 18:00 - 22.01.2022 19:30
Dom Kultury Włochy, ul. B. Chrobrego 27

Jazz znad Sekwany, Chris Schittulli & Piotr Wrombel

Jazz znad Sekwany - koncert

Rezerwacja miejsc od 17 stycznia 2022r., tel. 510 205 797
e-mail: Lkopania@um.warszawa.pl

 

Chris Schittulli  –  wokalista francuski, tłumacz, kompozytor, aranżer, ambasador francuskiej piosenki w Polsce i polskiej piosenki po francusku.

Francuz o włoskich korzeniach pochodzący z Grenoble. Dla swojej żony Polki przeprowadził się z Francji do Warszawy, gdzie obecnie mieszka i rozwija swoją karierę muzyczną. Muzyczny samouk o niepowtarzalnej scenicznej charyzmie i wyjątkowym głosie. Muzyka towarzyszyła mu od dziecka, ale dopiero w wieku 17 lat Chris rozpoczyna naukę śpiewu. Prowadzili go m.in. światowej sławy baryton Mark Pancek oraz Thierry Peala, uznany wokalista jazzowy. Przygoda z bel canto pozwoliła mu na tworzenie muzyki pełnej ekspresji, uczuć i emocji. Chris z łatwością porusza się w szerokim repertuarze pop, jazz, rock, pop-opera, piosenki autorskiej czy poezji śpiewanej.

Od 2008 roku współpracuje z Richardem Crossem, słynnym trenerem wokalnym we Francji.  W 2013 roku ukończył paryską szkołę Pédagogie de Richard Cross, co pozwoliło mu rozwinąć pasję pedagoga śpiewu.

Współpracuje z wieloma orkiestrami i grupami muzycznymi we Francji.  Współzałożyciel i wokalista francuskiej grupy muzycznej DIVINO, znanej z repertuaru pop-opera.

Tłumaczy na język francuski i interpretuje teksty polskich Mistrzów takich jak Jacek Cygan, Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, Agnieszka Osiecka, Julian Tuwim.  Współpracuje z wybitnymi polskimi muzykami, tj. Bogdan Hołownia, Piotr Wrombel, Jarek Małys, Hadrian Filip Tabęcki, Witold Cisło, Robert Murakowski, Robert Majewski, Wiesław Prządka, Piotr Rodowicz, Sebastian Wypych, etc...

W 2017 roku we współpracy z Bogdanem Hołownią wydał płytę C’est si bon (2017) stanowiącą ukłon w stronę polskich i francuskich mistrzów piosenki. Aktualnie we współpracy z René Koelblen i Wiesławem Prządka powstaje projekt muzyczny Przybora I Wasowski à Paris.

W lutym 2020 roku wystąpił przed Prezydentem Emmanuelem Macron podczas jego oficjalnej wizyty w Polsce.


Piotr Wrombel  –  pianista, kompozytor, aranżer

Absolwent Wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie profesora Wojciecha Niedzieli.

Jest przedstawicielem młodszej generacji muzyków jazzowych. Laureat festiwali i konkursów jazzowych takich jak Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Gra także na instrumentach klawiszowych. Bierze udział w wielu projektach jazzowych o zróżnicowanym charakterze. Jest pianistą uniwersalnym poruszającym się ze swobodą po różnych obszarach stylistycznych jazzu. Zauważalna jest także jego aktywność na scenie muzyki gospel, soul i pop. Współpracuje między innymi z takimi artystami jak, Edyta Górniak, Ewa Uryga, Kasia Cerekwicka, Tatiana Okupnik, Zbigniew Namysłowski, Krzesimir Dębski, Wojtek Mrozek, Zbigniew Lewandowski, Janusz Szrom, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Zawadzki.

Gra także w big-bandach i orkiestrach rozrywkowych, takich jak Kukla Band, Alex Band i Orkiestra Tomka Szymusia. Koncertował w różnych krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych. Występował także z takimi artystami, jak Rick Margitza, Dean Brown, Mike Russell,Melanie Goerlitz.
Od niedawna prowadzi też działalność pedagogiczną, nauczając fortepianu jazzowego w Szkole Muzycznej II stopnia przy ulicy Bednarskiej w Warszawie.

Od lat bierze udział w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży kierując sekcją rytmiczną akompaniującą wokalistom jazzowym w klasie Janusza Szroma.

Jazz z nad Sekwany, Chris Schittulli (zdjęcie na ciemnym tle) koncert 22.01.2022
fot. Justyna Radzymińska

 

 

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.