Wydarzenie

null

Koncert "Zapomniani poeci pokolenia Kolumbów"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
30.10.2021 18:00 - 30.10.2021 19:00
Okęcka Sala Widowiskowa,, ul. 1 Sierpnia 36a

Zapraszamy na koncert - Zapomniani poeci pokolenia Kolumbów, Joanna Bejm z Zespołem

Autorski koncert Joanny Bejm z zespołem jest hołdem dla zapomnianych poetów, walczących w Powstaniu Warszawskim. Projekt odchodzi od standardowej formy patetycznego koncertu, podejmującego wyłącznie narodowowyzwoleńczą tematykę. We współpracy z Muzeum Literatury, Joanna wybrała unikatowe wiersze Juliusza Krzyżewskiego, Zdzisława Stroińskiego, Wojciecha Mencla, Teresy Bogusławskiej, Zbigniewa Chałko i Krystyny Krahelskiej.

30.10.2021 r. (sobota) godz. 18.00 

W piękny sposób opowiadają o codziennym życiu w obliczu wojny i uczuciach, które towarzyszyły wówczas powstańcom: o ich miłościach, tęsknotach, smutku i patriotycznych uniesieniach, ale także radości i nadziei, którą mieli w sobie.

Niektóre wiersze mają bardzo osobisty charakter. Jest wśród nich „Do córeczki” Juliusza Krzyżewskiego, który Joanna odkryła dzięki rękopisowi zachowanemu w Muzeum Literatury.

Szczególnie wzruszają wiersze Teresy Bogusławskiej, niezwykle uzdolnionej dziewczynki, która odeszła, mając zaledwie 15 lat. W swym krótkim życiu zdążyła napisać wiele pięknych, niezwykle dojrzałych wierszy.

Koncert został stworzony z dużą dbałością o przekaz i szacunek dla słowa. Liryczny i emocjonalny, lecz bez sztucznego patosu, z ciekawymi aranżacjami, oscylującymi wokół poetyckiego jazzu

Wystąpią:
Joanna Bejm – śpiew
Kuba Kotowicz – wibrafon
Konrad Kubicki – kontrabas
Michał Jurkiewicz - altówka
Robert Murakowski – trąbka, flugelhorn
Patryk Dobosz – perkusja

Wstęp wolny, rezerwacja tel. (22) 868 02 01 salawidowiskowa@dkwlochy.pl

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.