null

Warszawa bezpieczna

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Warszawa bezpieczna dla wszystkich - konsultacje społeczne

Warszawa bezpieczna dla wszystkich - konsultacje społeczne

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

1. Otwarte spotkanie on-line 

  • 12 października (wtorek), 17:00-19:00
    • na YouTube – możesz oglądać spotkanie i dyskutować na czacie
    • na platformie ZOOM – możesz zabrać głos w dyskusji z wizją i fonią. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, napisz na politykabezpieczenstwa@um.warszawa.pl. Link do spotkania oraz instrukcję prześlemy Ci w mailu zwrotnym

O polityce bezpieczeństwa

W dniu 17 marca 2016 uchwałą Nr XXV/640/2016, Rada m.st. Warszawy przyjęła Program zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli m.st. Warszawy na lata 2016 – 2021 pn. „Bezpieczna Warszawa”. Ten Program został zaplanowany do końca 2021. Dlatego opracowaliśmy nowy dokument, który odpowiada na aktualne wyzwania.

Prace nad polityką, która jest także programem w zakresie zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli m.st. Warszawy, realizowane są w oparciu o założenia Strategii #Warszawa2030. Polityka to dokument strategiczny o ogólnym charakterze, nie znajdziemy tu konkretnych projektów czy działań, tylko kierunki, w których miasto powinno podejmować działania, aby mieszkańcy, użytkownicy Warszawy czuli się tu bezpiecznie. 

Prace nad polityką oparte były między innymi na podstawie składanych przez służby corocznych informacji w zakresie działań na rzecz bezpieczeństwa oraz występujących zagrożeniach.

Wartości i zasady wskazują w jakich kierunkach prowadzić przedsięwzięcia na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie Warszawy.

Konsultacje trwają od 4 do 28 października 2021 
Przeczytaj projekt >>>