Wydarzenie

null

Komedia „Między płotem a kowadłem”.

Drukuj otwiera się w nowej karcie
06.02.2022 17:00 - 06.02.2022 18:30
Okęcka Sala Widowiskowa, ul. 1 Sierpnia 36a

Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy zapraszają na spektakl „Między płotem a kowadłem”.

Niedaleko pada jabłko od jabłoni, Wina ojca idzie w syna, Jaki ojciec, taki syn... Wszystkie te polskie mądrości mieszczą̨ się w kanadyjskiej komedii Norma Fostera „Między płotem a kowadłem” (Mending Fences).

wstęp wolny, rezerwacja miejsc od 31 stycznia 2022 r. tel. (22) 868 02 01, salawidowiskowa@dkwlochy.pl

HARRY, właściciel gospodarstwa na dalekiej, kanadyjskiej prowincji Saskatchewan, nie widział swojego syna, DREW, szesnaście lat. Przyjeżdża on właśnie do ojca z wizytą. Ta wzruszająca i niebanalna komedia opowiada historię dwóch mężczyzn, syna i ojca, którzy są zbyt uparci na to, żeby otworzyć swoje serca jeden na drugiego. 

Nie radzą sobie z okazywaniem uczuć. Rozdzieleni na lata, dziś jako dorośli mężczyźni, stają wobec siebie zupełnie bezradni, czupurni, przytłoczeni emocjami i oślim uporem, do których wstydzą się przyznać. Tworzy to mnóstwo zabawnych sytuacji. Dyskretnym przewodnikiem po obcym im świecie uczuć jest „kobieta po przejściach”, przyjaciółka i partnerka ojca, GIN, która jest właścicielką sąsiedniego gospodarstwa. Czy uda się jej pogodzić ogień z wodą, psa z kotem...?

Zabawne dialogi i sytuacje, okraszone często pikanterią, a jednocześnie z elementami ciepła i liryzmu. Ot, jak to życie. Świetna gra aktorów. To świeży oddech w świecie sztuki zdominowanym przez sensację i farsę. Norm Foster znany jest od wielu lat polskiemu widzowi z takich sztuk jak: Ostra jazda, Premiera, Między łóżkami, Old Love, Długi ŁYKend, Randka w ciemno na dwie pary, Przygoda z ogrodnikiem... i kilku innych.

Występują: Olga Borys, Jakub Wieczorek, Bartosz Obuchowicz
Autor: Norm Foster
Reżyseria i tłumaczenie: Mirosław Połatyński
Scenografia i kostiumy: Iza Toroniewicz-Wyszomirska

Oferta Domu Kultury Włochy luty 2022
 

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.