Wydarzenie

null

Teatralne spotkania z ekologią i legendami słowiańskimi

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.07.2022 12:00 - 06.08.2022 14:00
Park Marka Kotańskiego, Park ze Stawami Cietrzewia, Park Kombatantów

Teatralne spotkania z ekologią i legendami słowiańskimi

W trzy soboty lipca i sierpnia o godz. 12.00 zapraszamy do włochowskich parków na 1,5 godzinne interaktywne animacje teatralne, podczas których uczestnicy zostaną zaangażowani w warsztaty muzyczne, plastyczne oraz ruchowe. Tematyka spotkań nawiązywać będzie do legend słowiańskich a towarzyszyć im będzie muzyka na żywo grana na suce biłgorajskiej - tradycyjnym staropolskim instrumencie przypominającym skrzypce.

Będzie to podróż w przeszłość - do czasów, gdy powstawały pierwsze mity słowiańskiego świata. Przewodnikami w tej wędrówce będzie trójka aktorów/performerów wcielających się w postaci Bzionków - leśnych duszków, w dawnych czasach broniących gospodarstwa przed złymi mocami, żyjącymi pod krzakami czarnego bzu. Bzionki z trudem odnajdują swoje miejsce we współczesnej rzeczywistości, gdzie ludzie zapomnieli już o tym, że są częścią przyrody, niszczą drzewa, wymuszają na roślinach plony, zaśmiecają lasy, budują fabryki zatruwające rzeki i powietrze.

Uczestnicy spaceru wezmą udział w zabawach teatralnych: poszukają jajek, uplotą kukiełki ze słomy, nauczą się i zaśpiewają przy akompaniamencie prostych instrumentów ludową pieśń oraz poznają język ISTO, który jest próbą rekonstrukcji języka starosłowiańskiego.

 

23 lipca, Park Marka Kotańskiego – start przy siłowni plenerowej

30 lipca, Park ze Stawami Cietrzewia – start przy placu zabaw od ul. Pana Tadeusza

6 sierpnia, Park Kombatantów – start przy placu zabaw od ul. Obrońców Pokoju

 

Realizacja Fundacja Inicjatyw Niebanalnych
Projekt współfinansuje Dzielnica Włochy

Teatralne spotkania

 

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.