Wydarzenie

null

Teatr Inaczej – wydarzenie teatralne „Inaczej o miłości”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
29.04.2022 19:30 - 29.04.2022 21:30
Okęcka Sala Widowiskowa, ul. 1 Sierpnia 36a

„Inaczej o miłości” to wydarzenie teatralne, na które składają się dwa spektakle: „Upał” oraz „Jack i Rose” napisane i wyreżyserowane przez Adriana Luzara. „W każdej ze sztuk konfrontujemy się z innym odcieniem miłości: ‘Upał’ opowiada o trudnej relacji matki z synem, a ‘Jack i Rose’ o parze, która spotyka się ponownie rok po rozstaniu. Czym jest prawdziwa miłość? Jak powinna wyglądać? Czy da się ją zdefiniować? (...)

Data wydarzenia: 29 kwietnia 2022 roku, godzina 19:30

"W projekcie ‘Inaczej o miłości’ próbujemy rozgryźć uczucie, które opisywało już setki artystów, począwszy od antycznych dramatopisarzy na Britney Spears kończąc. My chcemy opowiedzieć o nim po swojemu, inaczej”– zapowiada reżyser.

Czas trwania: 2 godziny (w tym 15 min. przerwa)
Spektakle dedykowane widzom powyżej 16. roku życia.
Zakup biletów przez biletyna.pl


UPAŁ:
Najgorętszy dzień lata. Adam wraca do domu swojej samotnej Matki po długiej nieobecności. Gdy temperatura na zewnątrz bije kolejne rekordy, rośnie i ta w małym mieszkaniu. Chłopak wyznaje Matce prawdę o sobie, poddając ją jednemu z najtrudniejszych egzaminów rodzicielskich. Czy matczyna miłość naprawdę jest bezwarunkowa? I na tyle bezgraniczna, że przetrwa największy „upał”?

Występują: Halina Chrzanowska i Mateusz Rumiński
Czas trwania: 40 minut

JACK I ROSE:
Takie uczucie w prawdziwym życiu zdarza się rzadko. Częściej można oglądać je w kinie. Oni jednak mieli szczęście. Marysię i Kubę trafiła strzała Amora. Niespodziewanie. Od pierwszego wejrzenia. Na zabój – tak jak w przypadku bohaterów ich ulubionego filmu. Wspólne dwa lata minęły równie ekscytująco jak dzień na Titanicu, w rytm romantycznego przeboju Celine Dion. Lecz i oni natrafili na górę lodową, która brutalnie przerwała ich związek. Na szczęście oboje wyszli z tego cało. Choć pokiereszowani. Po roku – nadal z otwartymi ranami – spotykają się... 

Stare emocje szybko dochodzą do głosu, a atmosfera ochładza się gwałtowniej niż woda w Atlantyku. Zatonięcie tej relacji wydaje się nieuniknione. Czy na słynnej szafie starczy miejsca dla obojga czy ktoś pójdzie na dno razem z dawną miłością?

Występują: Antonina Kaliciak i Piotr Bartha
Czas trwania: 70 minut

TEATR INACZEJ:
Jesteśmy teatrem niezależnym istniejącym od października 2018 roku zrzeszającym młodych pasjonatów. Mamy za sobą autorskie realizacje teatralne m.in. spektakl „Dobry wieczór, to my!” dotykający problemu depresji wśród młodych ludzi oraz poetycką impresję teatralną „zobaczymy”. Oba spektakle zdobyły Grand Prix i Nagrodę Publiczności na Festiwalu Teatrów Studenckich „START”  w 2019 i 2021 roku. Pokazywane były także m.in. na przeglądzie BUT w Brodnicy, Festiwalu „Melpomena” w Środzie Wielkopolskiej, a także na scenach w Krakowie, Szczecinie, Kielcach i Warszawie – m.in. na deskach Teatru Ochota, Teatru Druga Strefa czy Okęckiej Sali Widowiskowej.

Teatr Inaczej o miłości
 

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.