Wystawa „Dawne Miasto Ogród Włochy na fotografii”

Wystawa „Dawne Miasto Ogród Włochy na fotografii”

Zapraszamy do Parku im. Marka Kotańskiego na wystawę - Dawne Miasto Ogród Włochy na fotografii, która na przełomie czerwca i lipca br. była prezentowana we Włochach.

Zapraszamy do Parku Marka Kotańskiego na  wystawę  „Dawne Miasto Ogród Włochy na fotografii”, która na przełomie czerwca i lipca br. była prezentowana we Włochach.

Zdjęcia przedstawione na 28 planszach przenoszą nas w czasie od połowy lat 20. XX wieku aż do roku 1939, w którym Włochy uzyskały prawa miejskie; w niektórych przypadkach – w czasy nieco późniejsze. Dzięki zdjęciom i dokumentom z archiwów domowych mieszkańców Włoch, a także materiałom, które ukazywały się w prasie włochowskiej lat 20. i 30. XX wieku, będziemy mogli zobaczyć Włochy w ich pierwotnym kształcie i spotkać włochowian – ludzi pełnych nadziei i pasji – oraz imponujące rezultaty ich działania. Szczególną uwagę zwrócono na tworzące się w przedwojennych Włochach więzi społeczne i umiejętność sąsiedzkiego bycia razem: wspólnej zabawy i udzielanego sobie nawzajem wsparcia; na wartość współodpowiedzialności za małą ojczyznę.

Zdjęcia  zostały umieszczone na ogrodzeniu od strony amfiteatru i będą dostępna do 26 września 2021 r.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy.

Partnerami wystawy są Multimedialne Archiwum Miasta Ogrodu Włochy oraz Biblioteka Publiczna Dzielnicy Włochy.

Projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu Urzędu Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.

Serdecznie zapraszamy!

Sprawdź lokalizację na mapie